איך לדעת מה אנחנו רוצים באמת?

השאלה איך לדעת מה אנחנו רוצים באמת נוגע לכל גיל

לדעת מה אנחנו רוצים זה אתגר שכולנו פוגשים לפחות פעם אחת בחיינו, בכל גיל שהוא.
כפי שאני אומר פעמים רבות: מעבר לזמן שחולף, אנחנו כאן כדי שהחיים ישמשו להפקת פרי, והפרי שהחיים צריכים להעניק לנו הוא להיות העצמי הטוב ממני אשר אנחנו מסוגלים להיות בכל יום. 
אנחנו הוויה רבת מימדים הבנויה מתפיסות, רגשות, מחשבות ושאיפות.

רק כאשר השאיפות מתבהרות לנו, אז המחשבות, הרגשות והפעולות מנחות אותנו לעבר השיפור המתמשך שלנו.

יש לנו, אפוא, צורך לאמן את ההתנהגויות שלנו. אבל כדי לעשות זאת עלינו לנטוש את הרגשות ההרסניים ולבחור לעומת זאת באלו היצירתיים, תוך כדי כך שאנחנו מחפשים בהירות מתמשכת של מחשבה, מחשבה שהולכת היישר אל המטרה: לתת תשובה לשאיפה האינטימית והעמוקה ביותר שלנו.

איך אנחנו יכולים להכיר את השאיפות האינטימיות והעמוקות ביותר שלנו?

דרך 3 פעולות: השקט, ההקשבה והאימות.
אם אתם לא יודעים מהי השאיפה האינטימית והעמוקה ביותר שלכם, נסו להיכנס פנימה לתוככם: עשו צעד פנימה, אל אותו מקום שבו השקט חי, בזמן שאתם לוקחים נשימה עמוקה ונרגעים. ואז, הקשיבו. השקט מייצר את ההזדמנות להיכנס אל ההקשבה
מה זז בתוככם?
איך אתם מתקשרים עם החיים?
מה הם הדברים שאתם עושים לעתים קרובות יותר, שנותנים לכם סיפוק גדול יותר? 

אלה הדברים שאתם אוהבים, הדברים שמזינים אתכם. עליכם לשים לב, הקשבה היא תשומת לב. ואכן בדיוק תשומת הלב הזאת, היא שמייצרת הבנה חדשה. אשר הופכת לנוכחות, ומגלה לכם את השאיפה שלכם, כלומר את מה שאתם רוצים באמת.

חיזרו על התרגיל למשך מספר דקות בכל יום ואל תוותרו אם התשובות לא יגיעו אליכם מיד, אלא התעקשו להיכנס לשקט גדול יותר ולהקשיב טוב יותר. יתרה מכך: אל תסתפקו בתשובות הראשונות שמגיעות,  אלא היכנסו יותר לעומק. במרוצת הימים, התרגיל הזה יביא עימו יתרונות אדירים.

אולי יעניין אותך גם:

עצמך הטוב יותר ממך

הנושא עליו דיברתי הרבה לאחרונה הוא עצמך הטוב יותר ממך. למה אני מתכוון בהגדרה זו? נתחיל[...]