האהבה נלמדת

האהבה היא לא רק ביטוי טבעי של ההוויה שלנו.

האהבה נלמדת.

 האהבה יכולה לגדול בתוכנו ולשנות אותנו עמוקות. האהבה היא אנרגיה, רגישות, התלהבות. האהבה היא חזון, זה להיות מוכנים, פתוחים, נכונים.

מוכנים להיות באינטראקציה עם הגירויים שמגיעים אלינו מהאדם האחר, פתוחים לרגישות שלו, נכונים לשנות ולחשוב מחדש על התווית שהדבקנו עליו מבלי לתת לו אפילו זמן לפתוח את הפה.

לא מדובר על להיות אינסטינקטיביים וגם לא אינטואיטיביים אלא להיות מוכנים, פתוחים ונכונים לחזור בנו מהשכנועים שלנו, אם אנחנו רוצים שהאחר

יהיה שם בשבילנו.

האחר הוא תמיד שם עבורנו. זה הכל תלוי בדרך בה אנחנו מספרים לעצמנו באופן פנימי את החיים שלנו.

 תארו לעצמכם שאתם מסתובבים בעולם שבו כל האנשים שאתם פוגשים וכל הסיטואציות שבהן אתם מוצאים את עצמכם, נוצרו במיוחד עבורכם. זה הופך את  החיים לנפלאים .

 אתם מגלים שכל מה שקיים נוצר עבורכם, ולכן אתם מרגישים אהובים על ידי החיים.

אם באופן פנימי תנקטו בגישה הזאת, לא משנה באיזה מצב תמצאו את עצמכם, תוכלו להפיק ממנו את המרב. הכיוונון הוא הכל: לא מדובר רק על שינוי, אלא על שינוי לטובה.

 לא מדובר רק על לנוע, אלא לנוע בכיוון הנכון, כלומר – הכיוון שיוביל אתכם אל העצמי הטוב מכם.

 אני כל הזמן אומר לעצמי שכל סיטואציה שאני פוגש – ואני מתכוון ממש לכל סיטואציה שהיא – זאת הזדמנות לחזק את עצמי, לדבר עם עצמי ולספר לי על פטריציו שאני רוצה, על החיים שאני רוצה, האהבה שאני רוצה, הדברים שאני רוצה.

הדיאלוג עם עצמנו הוא פעולה רצונית המאפשרת לנו לבטל את הפיזור, כלומר את כל אותן מחשבות מעגליות שאומרות לנו ללא הרף שאיננו מסוגלים או שמסיטות את תשומת הלב שלנו מהמטרות שהצבנו לעצמנו לעבר דברים שטחיים וארעיים.

המיקוד חשוב כי הוא מאפשר לנו לשמור על הדבר היקר ביותר: האנרגיה.

אז, ארבעת הטיפים שלי היום הם:

  1. אנרגיה. הסר פסולת ליותר אנרגיה. למנוע את הפיזור כדי להשיג אנרגיה
  1. רגישות. הרגישו שהעולם נמצא שם עבורכם. אמונה חיובית זו תפַתח את הרגישות שלכם שהיא היכולת להבחין בהזדמנויות שמציגות את עצמן בפניכם ולתפוס אותן תוך כדי תנועה.
  1. התלהבות. היו מכירי תודה על המודעות הזו שאתם מפתחים באמצעות הדיאלוג עם עצמכם, כלומר, שאתם מרכז הטרנספורמציה הזו שמתחילה בכם/ 
  1. חזון. ספרו לעצמכם את הכשלונות באופן פרואקטיבי ופרופוזיטיבי. זה בדיוק קרש הקפיצה שמאפשר לכם להסתכל מעבר לאופק.

אולי יעניין אותך גם:

עצמך הטוב יותר ממך

הנושא עליו דיברתי הרבה לאחרונה הוא עצמך הטוב יותר ממך. למה אני מתכוון בהגדרה זו? נתחיל[...]